ياد باد آن روزگاران.... ياد باد

وقتي كه روزهاي انتظار، رنگ تكرار بر خود مي‌گيرند، آرزوهاي رجعت ظهور مي‌كنند...<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

...

هيچ آرزو كرده‌ايد كاش برمي‌گشتيم به روزگاري كه ديوارها كوتاهتر بود و درهاي خانه‌ها اين همه قفل و بست نداشت و پنجره‌ها را اين همه نرده و حفاظ نپوشانده بود؟

به زمانه‌اي كه سخن گفتن روزمره را نيازي به سوگند خوردن نبود، چرا كه جز راست چيزي بر زبان نمي‌آمد...

به زمانه‌اي كه اگر چرخ زندگي‌ات خوب نمي‌چرخيد، همسايه‌ها هم احساس مي‌كردند كه نانِ خوش از گلويشان پايين نمي‌رود...

...

نمي‌دانم...

شايد تقصير آسمان است كه با اين همه دود و سياهي، جلوي چشم ما را مي‌گيرد و نمي‌گذارد كه هر شب، چشم به هزاران هزار ستاره‌ي آن سقف بلند بيندازيم و شب به شب اين حقارت و كوچكي را از خود دور كنيم تا فردا صبح، رفتارمان با دوستانمان با همسايه‌ي ديوار به ديوارمان و حتي با پدر و مادرمان، خداوار و ارباب‌گونه نباشد...!

 ...

غباري كه بر روزهاي انتظار مي‌نشيند، رنگ كهنگي بر سوالاتم مي‌زند و سرگشتگي مرا در ميان آنها بيشتر مي‌كند كه براستي آيا ما وارث آن دل‌هاي پاكي هستيم كه سخت‌ترين بيماري‌ها را به مدد يك دعاي خالصانه در كنار ضريحي مقدس به شفا مبدل مي‌كرد؟

آيا ما ادامه‌ي آدم‌هاي نابي هستيم كه روزهاي جمعه، عاشقانه انتظار او را مي‌كشيدند و با اسبي آماده و زين كرده، براه مي‌افتادند به سوي دروازه شهر، تا نشاني باشد از اينكه مي‌دانيم موعود مي‌آيد و ما به انتظار او حتي مركب‌اش را هم با خود آورده‌ايم.

 

”ماشين“، ”رايانه“ و ... مانع نيست. آنچه مانع است چشم‌هايي است كه به گناه آلوده شده و زبان‌هايي است كه به دروغ عادت كرده‌اند. گوشهايي است كه غيبت و تهمت شنيده‌اند و دل‌هايي است كه انديشه‌هاي غيرخدايي، تيره و سياهش ساخته...

اما گويي در اين روزگار حيرت، ندايي رازآلود ما را به خود مي‌خواند:

”ما در رعايت حال شما كوتاهي نمي‌كنيم و شما را از ياد نبرده‌ايم...“

زمان تغيير را به تاخير نيندازيم. از همين لحظه...

با يك خطا كمتر و يك نيكي بيشتر...

 

اللهم ارني الطلعة الرشيده و الغرة الحميدة، واكحل ناظري بنظرة مني اليه، و عجل فرجه...

 

/ 31 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آفتاب مهر

باز هم محرم دیگری از راه رسید و تصویری از بزرگترین مصیبت ممکن، پهنه‌ی جوامع انسانی را سیاه پوش کرده است و چنان آتشی از عشق او در دل ما شعله ور شده است که هیچ آبی تهدیدگر شراره‌های آن به سردی و خاموشی نیست. و اکنون در آستانه دهه‌ی سوم ماه محرم، همچنان در غم وعزای سرور و سالار شهیدان کربلا گریانیم و دلخوش به روزی هستیم که حضرتش پشت بر دیوار کعبه دهد و با صدایی که در تمام عالم شنیده شود بانگ برآرد که : ((الا یا اهل العالم... انا امام القائم...انا صمصام المنتقم... اِنّ جَدّی حُسین قتلوهُ عطشانا... انّ جدی الحسین طرحوه عریانا...انّ جدی حسین سهقوهُ عریانا...)) و از نهان جان خویش آه برمی‌آوریم و دعا می‌کنیم که : اَللّهُمَّ صَلِّ عَلَیهِ وَ قَرِّب بُعدَهُ وَ اَنجِر وَعدَهُ وَ اَوفِ عَهدَهُ. بار الها بر او درود فرست و دوری او را نزدیک کن و وعده‌اش را برسان و به عهدش وفا فرما.

دلشكسته

ما در رعايت حال شما كوتاهي نمي‌كنيم و شما را از ياد نبرده‌ايم...و زينب نيز از اين خاندان است....و من و ما دست از اين خاندان بر نخواهيم داشت....تا ظهور مولايميان مهدی....يا علی

vadii

سلام....جالب بود..انشاالله که موانع برطرف بشه....و خودمون هم در بر طرف کزدنش سعی کنیم....التماس دعا...من اپم ممنون میشم منور کنید...یازهرا

بي دل

سلام... شام سيهم را سحر آيد روزی... زان گمشده يارم خبر آيد روزی

آفتاب مهر

با سلام... فرا رسیدن سالروز ولادت امام موسی کاظم «علیه السلام» و همچنین عید نوروز و سال جدید را به شما دوست گرامی تبریک می گوییم و از درگاه خدای متعال توفیق روز افزون و موفقیت برای شما و خانواده گرامیتان آرزو داریم. دعا برای فرج امام زمان «عجل الله تعالی فرجه الشریف» را هیچگاه فراموش نکنیم. در پناه حق... با تشکر مدیریت وبلاگ آفتاب مهر

meem

سلام ... نوشته‌ي دل‌گشايی بود ... موفق‌تر باشيد

مهدی مومنی مقدم

خواهر کوشا و حزب اللهی من اميدوارم که هميشه در اين راه موفق باشی و از راه و نام آقايمان امام زمان عج پيروی و دفاع کنی .... از وبلاگ بنده هم با عنوان حضور سبز ديدن کنيد.

عليرضا

ديگه نمينويسی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عاشق ترین خانه بدوش

درود. فکر کنم اين اولين وبلاگيه که درباره ی امام زمان می بينم... کهنه شد درد فراقت ای دريغ/ کشتی ام از اشتياقت ای دريغ/ آه ای اميد فردا بازگرد/ آه ای سوز دلها بازگرد/ بازگرد ای خوشترين رويای ما/ اين نيستانی ترين آوان ما/ ای ابر مرد زمان اي راد مرد/ بازگرد آخر خدا را بازگرد... .

(... ِ نوشته های من)

سلام... از کامنت ممنون! اما اگر قبلش با YOU حرف نمی‌زدم این کامنت دردی دوا نمی‌کرد (البته به جز جمله آخرش ;) ... راستی با تبادل لينک چطوريد؟ (من حسن ظن خودم را در تبادل لينک نشان داده‌ام!!!)